SPECERI- OCH KRYDDBURKAR, 14 st, flintgods, Gustafsberg, tidigt 1900-tal.

6 mindre resp 8 större med stiliserad jugenddekor. H 11-20.

Slitage, krackelyrer, sprickor, nagg varav en mindre med större avslag.

Utropspris
1 000 SEK