TALLRIKAR, 3 st och ASSIETTER, 6, porslin Piero Fornasetti, "Astro Labio" Milano, Italien.

Tryckt dekor i svart mot vitt samt med förgyllning, assietterna helförgyllda, tallrikarna i malakitmönstrade originalaskar. Diameter 24,1 och 21 cm.

Något slitage, en assiett med hårdare slitage. (9)

Utropspris
3 000 SEK