PARTI KERAMIK, 4 delar, bl a "Bagdad", Bertil Vallien, Gustavsberg.

Två skulpturer, "Bagdad", Bertil Vallien, Gustavsberg. Skål, Åke Holm, Höganäs. Barntallrik, Rörstrand. Skulpturernas höjd 11 resp 17. Fatens diam 18 resp 20.

Slitage och krackelerade. Höganäsfatet med lagning.

Utropspris
1 000 SEK