Vitlackat. Bord, 10 stolar, 2 karmstolar, 3 iläggsskivor medföljer samt bordsförlängning i playwood med två svarta avtagbara ben. L 120+55+55+55+60, b 120, h 74.
Slitage. Färgbortfall, smärre skador.