BALJFÅTÖLJER, ett par, empirestil, 1900-tal.

Mahogny med bronserade detaljer. Skuren dekor. Stoppad rygg samt sits klädda i ljusblått tyg. Dekorelement i gulmetall.

Renoverade samt kompletterade. Skav, slitage, repor. Fläckar samt slitage på klädseln.

Utropspris
5 000 SEK