Lauritz Tuxen

(Danmark, 1853-1927)
Lauritz Tuxen
(Danmark, 1853-1927)

TUXEN, LAURITZ, oljemålning, kustmotiv, sign o dat.

Motiv från Skagen, sign. L T. Daterad 18-7-13. 36 x 59.

Färgbortfall.

Utropspris
8 000 SEK