PARTI PORSLIN, 5 delar, Kina 1800 samt 1900-tal.

Vas med figural dekor. H 20. Fat med dekor av fågel och hjort i famille vert. Diam 22. Fat med geometrisk dekor. Diam 15,5. Två mindre fat med floral dekor i famille vert. Diam 12.

Nagg. Sprickor. Glasyrdefekter.

Utropspris
1 500 SEK