VAS, glas, Simon Gate, Orrefors, sign Gate 537 och dat 1930.

Slipad och etsad dekor, rökfärgat glas. H 15.

Slitage, smärre nagg.

Proveniens

Gunnar Hävermarks samling 237, etikettmärkt Bukowskis.

Utropspris
1 500 SEK