FAT, 6 st, silver, bla K. Anderson och JE Torsk. Mest 1900-tal. Totalvikt ca 3200 gram.

Konturerade, dekorbård av bla bandstav, det största stämplat Wien 1840, diam 24-32.

Slitage, repor, några med prisgravyr och ägar- resp crestmärkning.

Utropspris
6 000 SEK