VÄGGLAMPOR, ett par, modell 2389, Josef Frank, Svenskt tenn, formgiven 1920-30-tal.

Mässing, en ljusarm med skärm på rund väggplatta B 22 H 34. Upphängningsskivor i trä medföljer.

Obetydligt slitage.

Utropspris
5 000 SEK