MATSERVIS, 23 delar, flintgods och benporslin, "Prunus", Stig Lindberg, Gustavsberg, 1962-74.

Flintgods och benporslin med tryckt dekor. Kanna, uppläggningsfat 2 L 40 resp 39, tallrikar djupa 5, assietter 6, förrättstallrikar 4, mattallrikar 5.

Mindre slitage. Enstaka kantnagg. Obet glasyrkrackelyr.

Utropspris
1 500 SEK