KAFFESERVIS, 25 delar, porslin, 1800-talets första hälft.

Målad och förgylld dekor i form av stiliserad växtornamentik, konkav dekor. Kaffekannor med lock 2, kaffekoppar med fat 19, skålar 2, sockerskål med lock och fat, mjölkkanna. H 2-24.

Kraftigt slitage, skador, lagningar, hårsprickor, krackelyr, fläckar.

Utropspris
3 000 SEK