PARTI SILVER, 20 delar, mest Sverige. 1800-1900-tal. Totalvikt ca 1200 gram.

Vaser, 2 st, bla JE Skreij, Falun. 4 bägare, punschkopp, ströare, ett par äggkoppar, tesil, cigarettetui, prydnadsfat med infällt jubileumsmynt Oscar II, Tostrup Kristiania. Piphuvud av sjöskum med silvermonteringar. 3 servettringar, bla Ray Urban. Toilettedosa resp pillerburk. H 1,5-12.

Slitage, namn- och initialgravyrer, smärre bucklor. Piphuvudet med lagning.

Utropspris
2 500 SEK