Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

KOPPAR MED FAT 2 st SAMT DOSA, porslin, Europa 1800-tal.

Cylindrisk kopp med figural dekor. H 10. Rektangulär kopp med figural dekor. H 7,5. Dosa med stads- och landskapsscener, motiv i lock. Meissenliknande märkning. L 8.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK