BESTICK, servis i schatull, 113 delar, silver, "Disa", Jacob Ängman, MGAB, Uppsala 1950-tal.

12 matgafflar, 12 matknivar, 12 bordsgafflar, 12 matskedar, 12 bordsknivar, 13 bordsskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 efterrättsskedar. Smörknivar 2+1. Såsslev. Schatull klätt med brunt konstläder.

Slitage.

Utropspris
10 000 SEK