SKÅP, med skivspelare, Karl Andersson&Söner Huskvarna, 1940/50-tal.

På fyra ben. Nedfällbar front med intarsiadekor av näverlursspelare. Bakomliggande skivspelare av märket Luxor. Brickmärkt Karl Andersson&söner. 13 medföljande LP-skivor. L 75, B 37, H 56.

Slitage. Repor. Smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK