SERVIS, 88 delar, porslin, "Lökmönstret", Meissen.

Blå-vitt porslin från Meissen, sk "lökmönstret", bestående av 1 terrin, 2 runda uppläggningsfat, 3 stekfat,
12 mattallrikar, 12 stora assietter, 11 djupatallrikar, 12 kaffefat, 11 kaffekoppar, 2 såsskålar, 10 så assietter, 8 buljongkoppar, 3 småskålar, 1 korgskål salt/peppar

Slitage, få nagg och avskav.

Utropspris
8 000 SEK