PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal.

Cylinderformade. Underglasyr blå dekor i form av figurer samt träd med blommor. med fåglar i skog. H 28-29.

Smärre slitage, enstaka nagg.

Utropspris
1 200 SEK