GOLVVASER, 2 st snarlika, porslin, Kina, 1900-tal.
Avlång rundad form med indragen hals med bronserade och perforerade hänklar på vardera sida. Polykrom figurscen med kvinnor och barn under körsbärsträd. H 42
Smärre slitage, enstaka nagg, samt med tuschmärkning invändigt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.