MATSERVIS, 118 delar, ironstone, "Parisienne", Rörstrand, 1866-1879.

4 lockkarotter., l 37.
2 mindre lockkarotter, l 32
1 soppterrin med fat, l 23.
1 fiskfat, l 62.
1 lockterrin med fat, l 33
2 skedfat, l 23.
2 skålar med fat, l 24.
6 uppläggningsfat, l 36-46.
50 tallrikar, diam 27.
17 sopptallrikar, diam 27.
16 tallrikar, diam 27.
12 assietter, diam 19.

Mindre nagg, sprickor samt bruksslitage. Missfärgningar.

Utropspris
5 000 SEK