MÖBLEMANG, 8 delar, jugend, 1900-talets första hälft.

Björk. Skuren dekor och inläggningar av blommor. 4 stolar med stoppad sits. Bord med lätt svängda ben. L 74, b 65, h 63. 2 pottskåp med låda och skåpdörr. Glasskiva. L 46, b 40, h 65. Spegelbord med tredelad spegel och två hurtsar. 4 x 2 lådor. Glasskiva. L 146, b 47, h 188..

Slitage. Repor.

Utropspris
3 500 SEK