BOKPARTI, 7 delar, konstböcker, "Bryans Dictionary of Painters and engravers" vol I-V, London 1904.

Hel- och halvfranska skinnband. Även "Målare Lexicon til begagnande såsom handbok för konstidkare och taflesamlare" av Fredrik Boye, Stockholm 1833, "Caprichos von Goya", München tidigt 1900-tal.

Slitage, ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK