PARTI SILVER, 41 delar, bl a Borgila, WA Bolin och CG Hallberg, 1900-tal.

3 coasters, Borgila, Stockholm, 1942-43, diam 9. Kakspade, lappsilver, 1944, l 15,5. 5 bägare med prisgravyrer, h 5-6. Mugg, h 6. Ströare, h 8. Skallra med trähandtag. Dosa. 4 saltkar. Kåsa med infällt mynt, diam 8. Servettring. 6+3+1 smörhundar. Sax med blad i rostfritt stål. Sockertång. 12 små skedar, l 5,5-9,5.

Slitage. Coaster med monogram. Ströare med britningar. Kåsa med gåvogravyr.

Utropspris
3 500 SEK