MAT- SAMT KAFFESERVIS, 93 delar, porslin, "Musselmalet", Bing & Gröndahl resp Royal Copenhagen.

11 mattallrikar, 12 större assietter, 12 mindre assietter, 12 djupa tallrikar, karott, såsskål, 3 mindre skålfat, 3 uppläggningsfat, karott med lock, terrin, skålfat, 2 runda fat, peppar- och saltströare, 2 äggkoppar, askfat. Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål med lock på bricka, 16 mindre kaffekoppar med 10+8+9 fat, 7 större kaffekoppar med fat, mjölkkanna, en udda sockerskål med lock resp udda gräddkanna. Två skadade kaffekoppar resp sockerskål med ej tillhörande lock medföljer.

Slitage, enstaka nagg, några delar av andrasortering.

Utropspris
5 000 SEK