BILJARDBORD, "Lincoln", Brunswick Billiards, 25mm skifferskiva, 224 x 112, hemmabord, 1900-talets slut.

Massivt ädelträ. Nedfällda läderkorgar, Märkt och etikettmärkt. 25mm skifferskiva, grönt kläde märkt Iwan Simons 760. Spelyta 224 x 112, L 250, B 140, H 80. Medföljer 6 köer, varav fyra lika "Cybe", oz 19-21, L145-149, två uppsättningar bollar, två trianglar, väggställ för köer, takarmaturer 2.

Slitage, repor. Kläde på spelyta med skador, slitage, fläckar, ej spänt. Tillbehör ej genomgångna. Ej komplett monterat.

Utropspris
15 000 SEK