Örhängen i silver med tigeröga 1961, H 2,5. Armband i förgyllt silver med camé L ca 18, ring med camé strl 19, silverarmband glasstenar, L ca 18, spänne och hänge i metall och paste/strass, H 6-8.
Slitage, bucklor, repor på stenar, pastestenar saknas.