SKRIVSCHATULL PÅ BENSTÄLLNING, 1800/1900-tal.

Jakarandafanér med metallskodda kanter och hörn. Fackinredning. Benställning på fyra lätt svängda ben med hylla. L 42, b 28, total h 79.

Slitage, dekor på locket saknas, fackinredningen delvis trasig.

Utropspris
600 SEK