SERVISDELAR, 55 st, flintgods, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

12 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 9 assietter, 12 koppar med fat, tekanna, gräddkanna, sockerskål, skål, 5 serveringsfat samt terrin.

Smärre tillverkningsdefekter och slitage. En kopp med nagg, en med invändig krackelyr. En assiett med nagg och flera med smärre krackelyr. En tallrik med krackelyr. Några djupa tallrikar med smärre krackelyr. Ett tefat med lagning, ett med smärre nagg.

Utropspris
7 000 SEK