Smycken
233028

PARTI SMYCKEN, 6 delar, granater, sent 1800-tal-1900-talets mitt.

Armring, diam 6. Hänge med fotogömma, h 4,5. Örhängen med skruv, l 7,5. Rosettformad brosch med hänge med plats för porträtt, l 4,5. Ring med skena i 18k guld, st 20/63.

Enstaka stenar saknas. Ringen omarbetad och med gravyr. Rosettbrosch med löst hänge. Hänge omarbetat. Armring med gravyr.

Utropspris
3 000 SEK