SKÅP, rokoko stil, Sekelskiftet 1900.

Mahogny. Inglasat dörrpar med svängda krön. Svängda ben med claw and ball fötter. Iläggsskivor medföljer. L 119, b 49, h 86. Nyckel finns.

Slitage, repor, sprickor, spricka i glaset.

Utropspris
4 000 SEK