SERVISDELAR, 95 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.

Kanna. Tekanna. Kaffekanna. Gräddkanna. Sockerskål. Cremékopp. Smörterrin. Fem små uppläggningsfat. Två små vaser. Tre uppläggningsfat av olika storlekar. Tolv buljongkoppar. Sex äggkoppar. Fem salt och pepparkar. Tolv mattallrikar. Sex moccakoppar med fat. Sex förrättstallrikar. Tio kaffekoppar med fat. Tolv + tre assietter. Sex mindre assietter.

Bruksslitage. 54 delar andra sortering. Åtta delar tredje sortering. Tio delar med nagg.
3 kaffekoppar andra sortering medföljer.

Utropspris
3 000 SEK