Förgylld. Kannelerade ben med fleuroner och dekor av rosor. Soffa och ett par karmstolar med resårsitsar. 4 stolar samt ett par taburetter med broderade sitsar. L soffa 200.
Slitage, förgyllningsbortfall, sprickor. Klädsel med fläckar.