DOCKOR, 2st, celluloid, modell T40 resp T46, Käthe Kruse, omkring 1940-talet.

I celluloid med målade blå ögon och röd sluten mun, brun och blond mohairperuk. Rörliga leder. Klädda i vit särk samt byxa och kofta. Märkta med Käthe Kruse samt sköldpadda. L 39 resp 44.

Slitage, skadade peruker, fläckar, rispor.

Utropspris
1 500 SEK