GLAS, 2 st, 1800-1900-tal.

GLAS, 2 st, 1800-1900-tal.

Frimurarglas med fjällslipad klumpfot och graverade frimurarsymboler, h 19. Ryskt glas från sent 1900-tal, museikopia av 1700-talsglas med slipad dekor av ryska dubbelörnen samt Kejsarinnan Elisabeth I:s krönta monogram, h 18.

Slitage, repor, frimurarglaset med nagg.

Utropspris
1 500 SEK