PARTI SILVER, mest Sverige och Danmark, 1800-1900-tal. Totalvikt ca 2800 gram.

Mest diverse bestick av olika modeller, bla 6 fruktknivar modell "Olga", Gustav Möllenborg Feron, Stockholm 1864. Tårtspade modell "Gammal fransk", sockertång Georg Jensen, strösked Gustaf Theodor Folcker, gräddkanna samt sockerskål, rokokostil, Tyskland, svenska importstämplar.

Slitage, några delar med skador och lagningar, gravyr av initialer.

Utropspris
6 000 SEK