235697

SKÅP, allmoge, Jämtland, Järpen-Underåkers, bär dat 1839.

Rödmålat. Över och underdel med dörrpar. Upphöjt krön. Bär datering 1839. L 113, B 36, H 200.

Slitage. Smärre repor. Mindre fläckar. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
15 000 SEK