BYRÅ. Av Johan Michael Dumrath (Verksam som mästare i Stockholm 1806-1829). Empire.

Mahogny. Tre lådor, mässingsbeslag. Raka ben. Signerad IMD i översta lådans front. L 97, B 47, H 82. Nyckel finns.

Repor. Slitage. Smärre sprickor.

Utropspris
2 500 SEK