BESTICK, 126 delar, silver, "Rosenholm", GAB, 1950/60-tal. Vikt c:a 5.000 g.

24 matgafflar, 12 matknivar, 18 matskedar, 6 förrättsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 13 dessertskedar, 3 smörknivar, 12 kaffeskedar, 12 teskedar, kompottsked, uppläggningssked.

Bruksslitage. Knivblad av stål.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
18 000 SEK