VAS, glas, "Träd i dimma", Vicke Lindstrand, Kosta, 1950-tal.

Dekor av träd i svartviolett, vitt och klarglas. Modellen formgiven år 1950-51. H 35,5 diam 16.

Repor. Kraftig fotnagg samt fjäderspricka över botten. Ej signerad. Trol andra sortering.

Utropspris
4 000 SEK