SKÅP, 1940-tal. "Swedish Modern", Etikettmärkt Förenade Möbler, Linköping.

Valnöt, björkinläggningar och rotfanér. Två dörrar inredning med lösa hyllor och utdragslådor. L 112 , B 45, H 160.

Kraftiga fuktskador i skiva upptill. Smärre fanér skador i övrigt, bl.a. i sarg. Partier med små resningar.

Utropspris
4 000 SEK