DAMSKRIVBORD, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Valnötsfanerat. Rektangulärt bord med skåpöverdel. Infattad porslinsplakett i skåpdörr. En låda i sargen. Raka kanelerade ben. L 55, b 57, h 155.

Lös ornamentering. Borrhål i skiva. Lös överdel, skruvar saknas. Fanerskador.

Utropspris
2 500 SEK