VITRINSKÅP. Holland, 1700/1800-tal.

Fanerat med valnöt och lönn. Beslag av mässing. Vitrinöverdel med hyllplan. Underdel med fyra lådor. Blomsterinläggningar. L 151, b 47, h 217.

Kompletteringar, senare lås och beslag, fanerlagningar. Nyckel saknas.

Utropspris
35 000 SEK