TAMBURMAJOR, trä och metall, 1930-50-tal.

Svartmålad, avslut och fötter av träkulor polykromt bemålade, fötter och klädhängare avslut med träkulor i klara färger, färgbortfall. H 194.

Slitage, anlöpningar, ställvis mycket kraftig färgbortfall, mindre rost, märken.

Utropspris
2 000 SEK