RESEKOFFERT, Mädler's, Tyskland, ägarmärkt Kammarherre Emil Dickson Sparreholm, sekelskifte 1800/1900-tal.

Målad canvas med beslag i mässing, trä och läder. Invändigt klädd i textil, inredning med två löstagbara lådor. Ägarmärkt. Transportetiketter. Brickmärkt Mädler's Patent. L 114 B 59 H 53.

Slitage, mindre skador.

Utropspris
1 500 SEK