MÅNBORD, ett par, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1800/1900.

Ek. Svarvade ben försedda med hjultrissor. Diam 118, h 76. En iläggskiva, á 55.

Bruksslitage, lagningar, skador, sprickor. Delar saknas till iläggsskivan. Lagning.

Utropspris
2 000 SEK