BÖCKER, 7 st. Bl a "Écrit sur de L'Eau", Francis de Miomandre, Émile-Paul Frères, 1947.

"Yves Brayer et l'Espagne", Arthaud, Frankrike, 1959. "Le Prométhée Mal Enchainé", Paris, 1920. "Histoire et Fortune de Fanny", 1948. "Les Lestrygons par Kouprine", Paris, 1924. "La Reléve du Matin", 1933. "La Chute de la Maison Usher", Paris. "Ecrit sur de Läeau", 1947.

Slitage och skador. Ej genomgångna.

Utropspris
3 000 SEK