PARTI SILVER, 14 delar, 1800/1900-tal. Vikt 1047 g.

Tespindel, l 17. Ask, förgylld, l 7, b 6. Sju skålar varav en med träinfattning, diam 8-13. Askfat, l 19. Två oljelampor, l 12-13. Midjelänk, 82,5. Bägare, h 3,5.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK