KARMSTOL, kopia efter "Wassily"/"B3", Marcel Breuer, modellen ursprungligen formgiven 1925.

Stålrörsstomme, sits och rygg av tyg.

Limmad sits. Tyg med fläckar och slitage, skador.

Utropspris
2 000 SEK