PARTI SILVER, 11 delar, 1800/1900-tal. Vikt 830 gram.

1 skål, Evald Nielsen, Köpenhamn, 1919. Diam 8.5, h 4.5. Skålar, Göteborg samt CGH, Stockholm, 1920-1926. Diam 15-16. Ljusstake, Ceson, Göteborg, 1969, h 9. Skedar 2 med otydliga utländska stämplar samt en Skough, 1829. L 21-22.Skrin otydliga stämplar, l 11.

Monogramgravyr samt bruksslitage. Skedar med bucklor och mindre skador.

Utropspris
2 500 SEK