KAFFE- OCH TESERVIS, 6 delar, silver, Sheffield 1901. Totalvikt ca 4400 gram.

Kaffekanna, tekanna, varmvattenkanna på benställning med brännare, gräddkanna, sockerskål, skål med lock. Svängd form med uppsvängda handtag, svängda pipar med maskaroner, rik floral dekor, krönande lockknoppar i form av falk, tassfötter. H 15-36.

Slitage, smärre bucklor, gravyr av monogram.

Utropspris
10 000 SEK